Acil Hizmetler

EGEMED Hastaneleri Acil Hizmetler birimi acil tıbbi yardım gerektiren hastalara hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Acil hizmetler, hastanın şikayetine ve durumunun aciliyetine göre kendi içinde farklı birimlere ayrılmaktadır.
Kırmızı alan:Kırmızı alan, en öncelikli hastaların yer aldığı alandır. Kırmızı alan birimi, hayati tehlikesi bulunan durumdaki hastaların bulunduğu birimi ifade eder. Kırmızı alanda bulunan hastalar en acil şekilde müdahale edilmesi gerekilen hastalardır. Kalp krizi belirtileri, ciddi solunum sorunu, kesici-delici alet yaralanmaları ve çoklu travma gibi sorunları olan kişilere yapılacak olan tıbbi müdahaleler, kırmızı alan biriminde gerçekleştirilmektedir.
Sarı alan: Kişinin vücudunda kalıcı hasar oluşma riski olan hastalıklara sahip olması durumunda sarı alan birimi müdahaleyi gerçekleştirmektedir. Sarı alana yönlendirilen hastalar, müdahaleden önce bir süre bekletilebilirler.
Yeşil alan: Hafif yaralanma ve hastalık durumlarında hastalar yeşil alanda hizmet almaktadırlar. Yeşil alandaki hastaların sağlık durumu, sarı ve kırmızı alandaki hastalara göre daha az acildir.