Diyetisyen

 

Hastalıklarda Beslenme:
Hastanemizde ayaktan ve yatarak hizmet alan tüm hastaların hastalıklarına uygun beslenme tedavilerinin planlayıp,hastanede yattıkları sürece diyetlerinin düzenli bir şekilde ulaşmasını ve gerektiğinde beslenme eğitimlerinin yapılıp düzenli takibini sağlamak yönünde çalışmalar yapılmaktadır.

Sporcu Beslenmesi:
Sporda performansın en yüksek derecede kullanılabilmesi için düzenli antrenmanın yanı sıra sağlıklı,düzenli ve kaliteli gıdalardan oluşan bir beslenme şeklinin olması önemlidir.

Çocukluk Çağı Beslenmesi:
Yetişkinlik döneminde karşılaşılan hastalıkların bir çoğunun sebebi çocukluk dönemindeki yanlış beslenme alışkanlıklarıdır. Bu sebeple beslenme ve diyet departmanımızda çocuğunuza hayatın erken dönemlerinde nasıl bir beslenme eğitimi verebileceğinize ilişkin danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Ergenlik Çağı Beslenmesi:
Ergenlik dönemi çocukların fiziksel özelliklerini en çok önemsedikleri dönemlerden biridir. Bu yaşlarda eğer doğru bir beslenme alışkanlığı kazandırılmazlarsa yada güzellik kaygısı ile kulaktan dolma bilgilerle yanlış beslenme yöntemlerine yönelirlerse, ileride dönüşü olmayan kalıcı rahatsızlıklara yakalanabilirler. Çocuğunuzda bu tarz eğilimler gözlemliyorsanız hastanemizin diyetisyenlerinden yardım alabilirsiniz.

Gebelik Dönemi Beslenmesi:
Gebeliğe hazırlık aşamasında ve gebelik süresince hem bebeğin sağlıklı gelişimini sağlamak hem de annenin fazla kilo artışını engellemek amacıyla beslenme ve diyet departmanımızdan yardım alabilirsiniz.

Diyabet Beslenmesi:
Diyabet tedavisinin temelini düzenli ve dengeli beslenme oluşturur. Diyabet hastalığının komplikasyonlarını oluşmasını engellemek, tedavinin başarılı devam edebilmesi ve yaşam kalitesinin artması açısından diyabetli kişiye özel beslenme tedavisi, eğitimi ve takibi,beslenme ve diyet uzmanı tarafından oluşturulur.

Kilo Alma Programı:
Sağlıklı kiloya ulaşmak için şişmanlıkta olduğu gibi yeterli ve dengeli bir beslenme tedavisi uygulanmalıdır. Bunun için beslenme ve diyet uzmanları zayıf olan kişinin sağlık problemlerinin olup olmama durumlarına vücut kompozisyon ölçümlerine, fiziksel ve kişisel özelliklerine uygun beslenme tedavisinin planlanması ve takip edilmesi hastanemiz Beslenme ve diyet uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Bebek-Çocuk-Erişkin Beslenmesi:
Her yaş grubunun besin ihtiyacının kişiye özel belirlenmesi,yanlış bilinen ve uygulanan beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi, doğru beslenme alışkanlıklarının edinilmesine yönelik programlarının verilip takibinin sağlanması hastanemiz beslenme ve diyet uzmanları tarafından yapılmaktadır.

  • Kalp Hastalıkları
  • Şeker Hastalığı
  • Gebeliğe Bağlı Şeker
  • Gut Hastalığı
  • İdrar Yolu ve Böbrek Taşları
  • Böbrek Hastalığı
  • Beslenme Bozukluğu (Malnütrisyon)
  • Şişmanlık (OBEZİTE)

gibi tedavi edici beslenme programları da EGEMED Söke Hastanesi Beslenme ve Diyet birimi tarafından uygulanmaktadır.